Samandıra Klima Tamiri

Samandıra Klima Tamiri

SAMANDIRA KLİMA TAMİRİ

Samandıra klima tamiri ekibi klimalarının müşterilerimiz için öneminin farkında. Klimalar, artık insanların ciddi şekilde ihtiyacı olan, kapalı alanlarda insanların daha rahat edebilmesi amacıyla bulunulan ortamdaki havayı rahatlatarak soğutmaya yarayan elektrikli cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı bir şekilde gelişen teknolojiler sayesinde artık klimalar çok daha sağlıklı şekilde çalışarak enerji tüketiminde de ciddi tasarruflar sağlıyor. Isıtma ve soğutma işlemlerinin yanı sıra havadaki kötü koku ve partikülleri alarak temiz bir havayı ortama veriyor. Bu yüzden klimalar artık her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak unutmamak gerekir ki klimalar ilk montaj işlemi yapıldığı zaman teknik servisten yeterli bilgi alınarak nasıl kullanılması gerektiği öğrenilmelidir. Ayrıca kullanım kılavuzları okunarak bir sorun yaşanmaması adına doğru şekilde kullanılmalıdır.

KLİMA ARIZALARI NELERDİR?

En çok görülen klima arızalarından bazılarını irdelemekte fayda var. Klimanın hava üflememesi sorunu genelde birçok klimada yaşanır. Bunun için soğutucu devrelerinin kontrolü gereklidir. Bunun için önce gelen havanın gerçekten soğutup soğutmadığına bakmak sonrasında soğukluk ayarlarını kumadadan ve göstergeden yapmak gerekir. Sistem kısa devre yapıyorsa durum ciddidir ve klima sigortasından kapatılmalıdır. Yetkili bir servis çağırılarak kısa devre yapılan ğarçaları değiştirilmeli sonrasında sigortası tekrar açılarak çalıştırılmalıdır. Fanın çalışmaması ve klimanın üflememesi de fanın yanmış olması anlamına gelir. Bu durumda yetkili servisten fan değişimi yapılması istenir. Fan değişimi yapılarak tekrar çalıştırılır.

YETKİLİ SERVİSİN GÖREVLERİ

Klima yetkili servislerinin işi oldukça zordur. Çünkü klima kurulumları ve bakımları uzun emek isteyen ve yüksek yerlerde olan klimaların olması dolayısıyla risklidir. Ayrıca sürekli evlere ve işyerlerine gidilerek insanların özeline girmekte ayrı bir risktir. Bu yüzden temiz bir iş kıyafeti ve düzgün bir üslup çok önemlidir. Ayrıca teknik yeterlilik ve sorunların çözümünde etkin rol almak önemlidir. Sorunu yerinde çözmek hem teknik ekibe ekstra yorgunluk sağlamayacak hem de klima sahibini bir süre klimasız bırakmayacaktır. Bu yüzden işini iyi yapan yetkili servisler her zaman tercih edilmektedir. Ayrıca yalan söyleyerek ve parça değişimine gerek kalmasa bile varmış gibi göstererek işlem yapılması iş etiğine sığmayan hareketlerdir. Bu hareketlerden kaçınılmalıdır.

Samandıra klima tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Samandıra kombi tamiri
Yazan:simsekteknik / Kombi Tamiri / / 0 Yorum

Samandıra Kombi Tamiri

SAMANDIRA KOMBİ TAMİRİ

Samandıra kombi tamiri ekibi kombilerinin müşterilerimiz için öneminin farkında.  Kombiler, sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılamak için ev ya da işyeri gibi küçük yapılar içinde konumlanan elektrikli cihazlardır. Genelde evlerin balkonlarında olan ve duvara monteli şekilde kullanılan kombiler, tüm sıcak su ve ısıtma işlemlerinin sağlandığı bir beyin görevi görmektedir. Sıcak ve soğuk su borularının bağlı olduğu kombiler, suyu ısıtarak geri gönderir ve sıcak suyu ev içine dağıtır. Tüm evin ısınması ve sıcak su sağlanmasının yanı sıra ocakların çalışması için gereken doğalgazı da sağlayan kombiler kullanım açısında ev veya işyerleri için büyük rahatlık sunmaktadır. Baca tiplerine göre iki tip kombi çeşidi mevcuttur. Bacalı kombiler bir baca bağlantısı olması ve hava alması gereken kombilerdir. Bu yüzden evlerdeki kombiler balkonlara konmaktadır. Hermetik kombi de fan yardımı ile dışardan temiz havayı çeker ve yine fan yardımı ile atık gazın tahliyesini sağlar.

KOMBİ SORUNLARI NELERDİR?

Kombiler yapı olarak sağlam cihazlar olarak kolay sorun çıkarmazlar ancak kurulumlarının da doğru yapılması gerekir. Bu hatalar genelde tesisat kaçakları, yanlış boru tercihleri ve ucuz radyatör vanaları kullanılmasından kaynaklanan arızaları beraberinde getirir. Bu yüzden kombi markalarını iyi araştırarak almak gerekir. Kullanım kılavuzlarını yanlış okuyarak yanlış işlemler yapılması sonucunda da kombinin kilitlenmesine varan arızalar meydana gelebilir. Kullanıcıların sık yaptığı hatalardan bir başkası da gaz vanasının kapalı iken kombinin çalıştırılması. Bu şekilde yapıldığında kombide arıza uyarısı verilir.

KOMBİ YETKİLİ SERVİSLERİ

Kombileri kullanıcılar çok kurcalamamak gerekir. Aksi takdirde bu durum büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden sounlarda mutlaka yetkili servislerin çağırılması gerekir. Ayrıca kombilerin periyodik bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Bu durum kombi parçalarının da uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Tesisat suları belirli bir zaman sonra kirlenmeye kombi dönüş filtrelerinde sorun yaratmaya başlar. Yıllık bakımları yapılmadığında bu sorunlar yaşanır. Bu yüzden özellikle kış girmeden tesisat suları boşaltılıp temizlenmelidir. Bunu yapan yetkin servisler mevcuttur. Hermetik baca sistemi olan kombiler belli zaman sonra tozlanma yapabilir. Bu durum yanma devrelerinde verimi düşürebilir. Bu yüzden tozlanma çok fazla olmadan temizlenmelidir.

Samandıra kombi tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Samandıra Buzdolabı Tamiri

Samandıra Buzdolabı Tamiri

SAMANDIRA BUZDOLABI TAMİRİ

Samandıra buzdolabı tamiri ekibi buzdolabı makinelerinin müşterilerimiz için öneminin farkında. Buzdolabı, yiyeceklerin soğuyarak korunmasını sağlayan dayanıklı tüketim malları grubuna dahil olan bir beyaz eşyadır. Buzdolapları, mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan. Birçok çeşit yiyeceğimizi içinde barındıran ve bozulmasını engelleyen buzdolabı aynı zamanda kışın yemek için yazdan hazırladığımız birçok yiyeceği de buzluğunda saklama imkanı veriyor. Buzdolabı sadece evlerde değil, ofislerde, dükkanlarda, depolarda ve daha birçok yerde kullanımı mümkün olan bir beyaz eşya çeşididir. Buzdolabı alırken kullanım anlamında ne kadar ihtiyacınızın olduğunu iyi belirlemeniz gerekir. Eğer çok yiyecek koyacaksanız ve buzlukta çok şey saklayacaksanız büyük bir buzddolabı almanız gerekir. Aksi takdirde buzdolabını çok doldurmanız halinde sağlıklı çalışmasını engellemiş olursunuz. Buzdolabı soğutmayınca beklendiği gibi soğutmaz ve yiyeceklerin bozulmasına sebep olur. Arıza yaşamamak için doğru kullanılması gerekir. Yoksa buzdolabının bozulması ve yetkili servise götürmek gerektiğinde hem içindeki yiyecekler zor durumda kalır hem de buzdolabının gelmediği günler yiyeceklerinizi saklama şansınız kalmaz.

BUZDOLABI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Buzdolabı kapılarının doğru şekilde kapanmaması büyük bir sorundur. Çünkü kapısı düzgün kapanmayan buzdolabı doğru bir şekilde soğutma yapmamasının yanı sıra çok elektrik harcar. Kapıların üzerindeki contalar kapıların doğru şekilde kapanmasını sağlar. Bu contaların kontrol edilmesi gerekir. Contalar bükülmüşse çok basit bir şekilde sadece fön makinası kullanarak biraz ısıyla eski haline getirilebilir. Bu sayede sorun çözülmüş olur. Eğer bir su sızıntısı varsa da bu durum genelde dondurucu tarafında yaşanır. Buzdolabının dondurucu kısmını tamamen durdurarak tüm suyun akmasını sağlayın. Eğer o bölgede bir tıkanıklık varsa suyla beraber gidecektir. Sonrasında sorunsuz buzdolabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

YETKİLİ SERVİSİN ÇÖZEBİLECEĞİ BUZDOLABI SORUNLARI

Buzdolabının gövdesinin ısınma sorunları sıkça ortaya çıkan sorunlardan biridir ve bu sorun için yetkili servisin gelmesi gerekir. Gövde ısınması sorunu kondansatör fan motorunun değiştirilmesiyle çözülür. Yetkili servis, bu değişikliği yaparak arızayı çözüme kavuşturur. Buzdolaplarında yaşanan sorunlardan bir diğeri, alt tarafın soğutmaması sorunudur. Bu sorun rezistans, defroz sensörü, zamanlama sensörü ya da termal sigorta gibi parçalardan birinin çalışmaması sonucunda olur. Bu durumda fişin çekilip servisin çağırılması gerekir. Gerekli parça değişikliği yapıldıktan sonra kullanılmaya devam edilir.

Samandıra buzdolabı tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Samandıra bulaşık makinası tamiri

SAMANDIRA BULAŞIK MAKİNASI TAMİRİ

Samandıra bulaşık makinası tamiri ekibi bulaşık makinelerinin müşterilerimiz için öneminin farkında. Bulaşık makinaları, diğer beyaz eşyalar gibi hayatımızı mutfakta kolaylaştıran ve zamandan tasarruf ettiren harika yol arkadaşlarından biri. Çünkü bulaşık insanın olduğu her yerde bir anda birikmeye çok müsait araçlardan. Bu yüzden ihtiyacınızı belirleyerek ona göre bir bulaşık makinası almanız gerekir. Evinizde kaç kişi yaşadığınız, tahmini ne kadar bulaşık çıktığı ve kaç günde bir bulaşık yıkadığınız gibi etkenlere dikkat ederek bulaşık makinası seçimi yaparsanız kullanacağınız bulaşık makinasından da verim alırsınız. Bütçenize göre seçim yapabilir, iyi bir araştırmayla iyi bir bulaşık makinası satın alabilirsiniz. Satın aldığınız bulaşık makinasının kullanım talimatını iyi okumanız gereklidir. Genelde büyük mutfak eşyalarını değil, bulaşık makinası içine koyulması gerekenleri koymanızda fayda var.

BULAŞIK MAKİNASI SU ALMADIĞI ZAMAN YAPILMASI GEREKENLER

Bulaşık makinalarında genel olarak karşılaşılan en çok sorunlardan biri makinanın su almamasıdır. Bu sorunların birçok nedeni olabilir. Ayrıca bazı parçalar da bu sorunu yaratmış olabilir. Ventil bozuk olduğu zaman makina su almaz. Bu yüzden bu sorunu yaşadığınızda ilk yapmanız gereken ventil yani su giriş valfini kontrol etmek olmalı. Pompa motoru sorun verirse makina suyu boşaltmaz. Bu büyük bir sorundur. Emniyet sivicinin bozulması da su almamaya sebeptir. Her makinada bu parça bulunmaz ama bulunan makinalarda kontrol etmek gerekir. Musluk da kontrol edilmesi gereken bir diğer parçadır. Çok basit gibi gelse de bazen musluğun açılması unutulabiliyor.

YETKİLİ SERVİS HANGİ SORUNLARI ÇÖZER

Bulaşık makinaları, az önce saydığımız birkaç sorun dışında olanlara mutlaka yetkili servisin bakması gerekir. Çünkü bulaşık makinaları elektronik aksamlı dayanıklı tüketim malları olduğu için çıkardığı arızalar genelde bir parça değişimi için olur. Bu yüzden mutlaka yetkili servisin bakması gelir. Örneğin, pompa motorları, bulaşık makinasındaki kirli suyu boşaltma görevine sahiptir. Bu parça görevini yapmıyorsa ya kısa devre yapmıyordur ya da bozulmuştur. Bu yüzden değiştirilmesi gerekir. Bunun için de gerekli yetkili servis tüm ekipmanıyla soruna müdahale ederek giderir ve sorunsuz bir şekilde bulaşık makinanızı kullanmaya devam edersiniz.

Samandıra bölgesinde bulaşık makinası tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Samandıra Çamaşır Makinası Tamiri

SAMANDIRA ÇAMAŞIR MAKİNASI TAMİRİ

Samandıra çamaşır makinası tamiri ekibi çamaşır makinalarının müşterilerimiz için öneminin farkında. Kirli çamaşırlarımızı yıkadığımız, kuruduktan sonra güzel kokusunu içimize çekerek tertemiz giydiğimiz kıyafetleri temizlediğimiz evdeki yardımcılarımızdan sadece biri olan çamaşır makinaları, temizlik için mutlaka ihtiyacımız olan bir beyaz olarak karşımıza çıkıyor. Çamaşır makinalarını sadece evimizde değil, okullarda, hastanelerde, iş yerlerinde, konaklama tesisleri gibi birçok alanda sadece kıyafet değil birçok yıkanabilir eşyayı içine atabildiğimiz makinalar olara görebiliriz. İşlerimizi kolaylaştıran ve istediğimiz rengi, istediğimiz devirde yıkayabildiğimiz çamaşır makinalarını istediğimiz zaman çalıştırıp temiz kıyafetlere kavuşabiliyoruz. Ancak her dayanıklı tüketim maddeleri gibi çamaşır makinaları da belli zaman sonra sorunlar yaratabiliyor. Bunların ufak olanlarını çözebilsek de daha büyük olanları için mutlaka bir yetkili servis çağırmamız gerekiyor.

ÇAMAŞIR MAKİNASINDAKİ ÇÖZÜLEBİLİR SORUNLAR

Çamaşır makinalarında, birtakım küçük sorunlar olabilir. Bu tip durumları çözmek için internette küçük bir araştırma yaparak sorunları çözebilirsiniz. Örneğin çamaşır makinanız titreşimli bir şekilde çalışıyorsa muhtemelen ayakları gevşemiştir ya da sert bir zemine iyice dayanmıştır. Bu sorunları kendiniz çözebilirsiniz. Ya da çamaşır makinasının çekmecesinden köpükler çıkıyor olabilir. Bu durum deterjanın fazla gelmesinden kaynaklıdır. Ekstra birşey yapmadan bir iki yıkama daha yaptığınızda sorun çözülecektir. Ya da hortumunuz makinaya su taşımıyordur. Hortumu düzelterek ve yükselterek sorunu çözebilirsiniz.

ÇAMAŞIR MAKİNASINDA YETKİLİ SERVİSİN ÇÖZEBİLECEĞİ SORUNLAR

Eğer çamaşır makinanız çok gürültülü çalışıyorsa tahmini olarak tambur yataklarında arızalar oluşmuş olabilir ya da tambur yatağı genişlemiş demektir. Yetkili bir servis çağırarak, tambur yatakları sıkılır ya da motorla kasnak arasındaki kayış çıkarılarak tambur kontrol edilir. Bu şekilde sorun çözülebilir. Eğer çamaşır makinanız alttan su kaçırıyorsa, hortumlarla alakalı olabilir, hortum kopmuş, körüklü conta delinmiş olabilir. Yetkili servis gerekli kontrolleri sağlayarak, hortumu ya da körük contasını değiştirerek sorunu çözebilir. Çamaşır makinası deterjan almıyorsa, su giriş vanalarında sorun olabilir. Su giriş vanalarının değiştirilmesi gerekir. Sonra kontroller yapılarak makinanın deterjan alması sağlanır.

Samandıra  çamaşır makinası tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarıgazi klima tamiri

Sarıgazi Klima Tamiri

SARIGAZİ KLİMA TAMİRİ

Sarıgazi klima tamiri ekibi klimalarının müşterilerimiz için öneminin farkında. Klimalar asıl özellikleri bulundukları ortamları soğutmak olsa da birçok insanın kışın ısınmak için kullandığı beyaz eşyalardan biridir. Kapalı alanlardaki havanın soğuması, havalandırılması ve temiz hava sirkülasyonunun sağlanması adına çalışır. Kullanım alanlarını belirlemek için klima tiplerini de iyi belirlemek gerekir. Buna göre ev veya işyerlerinin durumuna bakarak hangi tip klimanın kullanılması gerektiği belirlenir. Klima çeşitlerini sayacak olursak, tüm havalı olan klimalar, hava ve su ile çalışan klimalar, sadece su ile çalışan klimalar ve bağımsız üniteli olan klima sistemlerinden bahsedebiliriz. Ancak içlerinde en yoğun kullanılan klima tipleri evlerde kullanılan salon tipi klimaların yanı sıra, duvar tipi mono split ve multi split klimalardır.

KLİMA ARIZA ÇEŞİTLERİ

Klima arızalarını anlamak için ön panellerinde bulunan göstergelerdeki ışıkların farklı renkte yanmasına bakmak yeterlidir. Son çıkan yeni klimalarda da hata kodları çıkmaktadır. Bu hata kodlarını internette araştırarak bulabilir ve sorunun nereden geldiğini anlayabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var her firmanın kendine göre belirlediği bir hata kodu vardır. Buna göre bakmakta fayda var. Arıza gibi görünen ancak aslında arıza olmayan bir durum da kırmızı led ışığın yanarak klimanın durmasıdır. Bu durumda klima kendini dinlendirir ve defrost olarak çalışmaya başlar. Özellikle kış aylarında olan bu durum için biraz beklemeniz yeterli olacaktır.

KLİMA YETKİLİ SERVİSLERİ

Yukarıda anlattığımız durumlar dışında oluşacak her sorun için mutlaka yetkili servis çağırılmalıdır. Çünkü klimaların çıkardıkları hata kodlarına göre  yapılacak işlemleri sadece klima yetkili servisi çözebilir. Fazla para çıkmasın dediğiniz durumda başınıza daha büyük işler açılabilir, belkide yeni bir klima almak zorunda kalabilirsiniz. Yetkili servislerin en çok gerektiği durumlar genelde klima gazının bittiği zamanlardır. Bunu anlamak için de dış ünitede bulunan bakır boruların çıkış noktasında kar ya da buzlanma gibi beyazlıklar görüyorsanız, aynı zamanda klimanız soğutma işlemi gerçekleştirmiyorsa klimanızın gazı yüksek ihtimalle bitmiş demektir. Bu durumda bir yetkili servis çağırmanız gerekir hatta gelen ekibe gerekli periyodik bakımını da yaptırırsanız bir daha sorun yaşama olasılığınız oldukça düşecektir.

Sarıgazi klima tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarıgazi kombi tamiri
Yazan:simsekteknik / Kombi Tamiri / / 0 Yorum

Sarıgazi kombi tamiri

SARIGAZİ KOMBİ TAMİRİ

Sarıgazi kombi tamiri ekibi kombilerinin müşterilerimiz için öneminin farkında.  Doğalgaz, bulunduğu yerlerde kullanımı ve rahatlığıyla ön plana çıkmış bir enerji hizmetidir. Yıllarca birçok insan doğalgaz hizmeti gelene kadar ısınma ihtiyaçlarını sobalarla, klimalarla ya da elektrikli farklı ısıtıcılarla sağlamaya çalıştılar. Bu durum günümüzde de mevcut. Doğalgazlı evlerin rahatlığı sadece ısınmayla da ilgili değil. Isınmanın yanı sıra sıcak su ihtiyacı ve ocakta yemek yapılabilmesi adına gerekli hizmeti sağlıyor. Doğalgaz hizmeti petekler aracılığıyla ısınmayı, borular aracılığıyla da ocaklara bağlantıyı sağlıyor. Tüm bunları yönetmek için ise kombi gerekiyor. Kombiler, genellikle dijital ekranın olduğu ve bazı göstergelerin bulunduğu bir cihaz. Sıcak ve soğuk su girişlerinin bulunduğu boruların bağlı olduğu bu cihaztüm sistemin kontrol edilmesini sağlıyor.

KOMBİ ARIZALARI NELERDİR?

Kombiler, aslında zor arıza yapan, sadece uzun yıllar kullanımdan sonra her cihaz gibi sorun yaratmaya başlayan cihazlardır. En bilinen arızaları genel olarak su ısısını sağlayan bar basıncının düşmesidir. Bu durum uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkmaktadır. Çok basit bir yöntemle bunu çözebilirsiniz. Kombilerin altında mavi bir valf mevcuttur. O valfi açarak içindeki havayı aldırıp sonra ekranda bar basıncını tekrar yükseldiğini görebilirsiniz. Ancak bu tip küçük arızalar dışında oluşan her sorun için mutlaka servis çağırmakta fayda var. Çünkü olası bir doğalgaz kaçağında hayati bir sorun yaşanabilir. Böyle bir durum yaşanmasını da kimse istemez.

YETKİLİ SERVİSİN ÇÖZMESİ GEREKEN ARIZALAR

Kombi yanarken, ocağınızı yakmak istediğinizde 1-2 saniye bekleyip sonra patlar gibi yanıyorsa,                gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir. Ayrıca yıllık periyodik bakımları için bir servisten mutlaka yardım istemenizde fayda vardır. Sıcak su açıldığında peteklerin de ani bir şekilde ısınması da ayrı bir porblemdir. Bu durum kombinin, su sıcaklığının yükselmesiyle ortam sıcaklığının normal kalmasını ayarlayamamasıyla olur. Bu durumda yetkili servisten yardım istenmelidir. Radyatörlerin altı soğuk üstü sıcak ise filtrelerde sorun var demektir ve temizlenmesi gerekir. Bu iş için de yetkili servis yardımı şarttır.  Kombi su akıtıyor ya da kaçırıyorsa da borularda bir sorun olabilir. Bar basıncını ayarladığınız halde bunu yapıyorsa mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Sarıgazi kombi tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarıgazi Buzdolabı Tamiri

Sarıgazi Buzdolabı Tamiri

SARIGAZİ BUZDOLABI TAMİRİ

Sarıgazi buzdolabı tamiri ekibi buzdolabı makinelerinin müşterilerimiz için öneminin farkında. Buzdolaplarımız, yaşamımıza devam etmemiz adına beslenmemiz için ihtiyacımız olan en önemli araçlardan biri. Günün her öğünü için gerekli tüm malzemeyi buzdolabında saklıyoruz. Bunun yanı sıra yaptığımız yemekleri, tatlıları, hatta kış için hazırladığımız sebzeleri buzdolabının dondurucu kısmında saklayabiliyoruz. Buzdolapları olmasaydı, işimiz ne kadar zor olurdu sorusunu düşündüğünüzde bile içinizi mutlaka bir ürperti kaplıyordur. Bu yüzden beslenmenın doğru devam etmesi adına buzdolapları hayatımızda önemli yer kaplıyor. Hacim olarak da büyük olan ve yer kaplayan bir beyaz eşya türü olan buzdolapları belki de uzun yıllar yerinden hiç oynatılmıyor. Bu yüzden arıza verme oranı düşük de olsa bazı uygulamalarla buzdolabının doğru çalışması gerekiyor. Örneğin, yetkili servislerin uyarısı, özellikle sıcak yaz aylarında buzdolabının biraz daha öne çekilerek çalışması ve arkasına bir büyük plastik şişede su koyulmasıdır. Bu şekilde buzdolabı daha rahat çalışabilir.

BUZDOLABI SORUNLARI NELERDİR?

Genelde en çok yaşanan ve şikayet edilen sorunların başında, buzdolabının soğutma yapmaması gelir. Bu durum genellikle elektrik akımlarından kaynaklı olur. Buzdolabındaki röleler, kendilerini fazla gelen elektrik akımlarına karşı koruduğu için soğutma yapmadığı zamanlar olabilir. Bir başka sorunda alt ve üst tarafların ayrı ayrı soğutmama şikayetleridir. Bu durumda su tahliyesi yapan hortumlar kontrol edilmeli, içlerinde kalan pislikler temizlenmelidir. Bu sayede buzdolabınız sorunsuz çalışacaktır. Buzdolabının altı karlama probleminde de sorun genelde radyatörlerden kaynaklanır. Radyatörler temizlenerek bu sorun çözüme kavuşturulmuş olur.

BUZDOLABI YETKİLİ SERVİSLERİ

Buzdolapları yerinden kaldırılmadan çözümleri yapılması gereken beyaz eşyalardandır. Çünkü buzdolabını taşımak hem çok yorucu olacaktır hem de boşaltması ve buzdolabı olmadan geçirilen günler ciddi sıkıntılar yaratacaktır. Bu yüzden sorunların yerinde çözümü için uzman yetkili servisler çağırılmalıdır. Yetkili servis, önce analizini yaparak sorunu bulur ve çözümünü sağlamaya başlar. Gerekli teçhizat servisin her zaman yanında bulunmalıdır. Bu sayede hızlı bir şekilde arızaları gidererek buzdolabının tekrar çalışmasını sağlayacaktır. Uzman bir servis gerekli sorunların hepsini daha önce çözdüğü için bu konuda yetkinleşmiştir ve sorunları hemen anlayarak çözüm bulur hale gelmiştir.

Sarıgazi buzdolabı tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarıgazi bulaşık makinası tamir

SARIGAZİ BULAŞIK MAKİNASI TAMİRİ

Sarıgazi bulaşık makinası tamiri ekibi bulaşık makinelerinin müşterilerimiz için öneminin farkında. Bulaşık makinaları, mutfağımızdaki en büyük yardımcımız olarak karşınıza çıkıyor. Yoğun bir işgünü ve koşuşturmanın ardından zaten günün yorgunluğu üstünüzdeyken bir de yemek sonrası bulaşık gibi zaman ve emek harcamanıza sebep olan bir iş için bulaşık makinası kullanmak çok daha pratik bir çözüm olarak görülüyor. Bu sayede dinlenmeniz için bolca vakti kendinize ayırabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda biriken bulaşıkların kötü bir görüntü oluşturmaması adına hızlıca bulaşık makinanıza yerleştirip mutfağınızdaki görüntüden kurtulabilirsiniz. İçtiğiniz içeceklerin bardaklarını da mutfak lavabonuzda biriktirmeden makinanıza yerleştirebilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNASI ARIZALARI

Bulaşık makinalarının çalışmama sebeplerine bakmadan önce, makinayı mutlaka kontrol etmek gerekir. Bulaşık makinasına su gitmeyebilir bu yüzden çalışmadığı için yıkama yapılmayabilir. Bu yüzden en başta bulaşık makinasına giden su boruları kontrol edilmelidir. Bulaşık makinaları suyun gitmemesi ya da boşaltılmaması gibi durumlarda ekranlarında uyarı işaretleri gösterir. Bu işaretleri kullanım kılavuzunda ya da internetten bakarak ne işe yaradığını görebilirsiniz. Bu kontrollerin dışında olabilecek sorunlar genelde elektronik aksamda oluşan arızalardır. Bulaşık makinaları, çamaşır makinaları gibi olmamakla birlikte sorunlarda özellikle teknik servislere başvurmak gerekir. Genellikle beyinde ya da yazılımsal sorunlar oluştuğundan servis çağırılarak sorun çözülebilir. Sorunun ne olduğunu tam bilmeden, bulaşık makinasını kurcalamak ve tamirciliğe soyunmak makinaya çok daha zarar verebilir. Sonucunda da yeni bir bulaşık makinası almak zorunda kalabilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNASI SERVİSLERİ NE YAPAR?

Birçok insan servislerin gereksiz para aldığını düşünerek, beyaz eşyalarının sorunlarını kendi çözmeye çalışır. Ancak konuyu bilmedikleri gibi makinaları daha çok bozarak daha büyük sorunlar yaratırlar. Bu yüzden işi ehline bırakmak gerekir. Yetkili servis önce evinize gelerek sorunu yerinde tespit eder. Eğer sorun yerinde çözülebilecek durumdaysa ellerindeki araç-gereç ve yetkinlikleriyle işlerini yaparak bulaşık makinanızın sorununu çözerler. Ancak daha büyük bir sorunsa ve sorun yetkili servisin kendi yerinde çözülecek bir durumdaysa o zaman makinanızı götürürler. Sonrasında sorunu çözülmüş ve eskisinden daha sağlam bir şekilde getirip kurarak teslim ederler. Bu sayede bulaşuk makinanızı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Sarıgazi bölgesinde bulaşık makinası tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarıgazi Çamaşır Makinesi Tamir

Sarıgazi Çamaşır Makinesi Tamir

Sarıgazi Çamaşır Makinesi Tamiri

Aşağıda bahsettiğimiz sorunlar evlerde çözülebilecek, biraz internette araştırma yapılıp öğrenilerek giderilebilecek sorunlardır. Ancak daha büyük sorunlar için servis çağırılmalıdır. Örneğin, kazanla alakalı sorunlar, mekanik sorunlar ya da makinenin elektronik aksamında oluşan yazılım tabanlı sorunlar için mutlaka yetkili bir servis çağırılmalıdır. Bu konuda yetkin ve tecrübeli personeliyle Sarıgazi çamaşır makinesi tamir ekibi güncel ve teknolojik çözümleriyle sorunlarınızı en kısa sürede çözerek evde işlerinizi aksamamasını sağlıyor. Sarıgazi çamaşır makinesi tamir ekibimiz sayesinde sorunsuz bir şekilde çamaşırlarınız dağ gibi birikmeden işlerinizi halledebiliyorsunuz.

Çamaşır Makinesi Önemlidir

Çamaşır makinelerimiz yıllardır kullandığımız ve artık evin bireylerinden haline gelmiş araçlarından biri. Herhalde şu an hiçbir ev çamaşır makinesi olmadan bir hayat geçirmeyi düşünemez. Buzdolabı ve çamaşır makinesi hariç bazı beyaz eşyalar kullanılmasa belki bir süre idare edilebilir ancak çamaşır makinesi ev içerisinde kullanılmazsa olmaz. Çünkü eskiler bilir elde çamaşır yıkamak oldukça zahmetlidir. Özellikle son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle birçok farklı model ve daha büyük hacimli makineler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra unutkanlığa çözüm niteliğinde makine çalışırken ek olarak yapılan bir hazneden çamaşırın atılabildiği makineler da üretiliyor ve hayatı kolaylaştırıyor.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZALARI NELERDİR?

Çamaşır makinelerimiz işimize çok yarasa da sonuç olarak elektronik ve mekanik bir eşya olduğu için ister istemez arızalanabiliyor. Bu durum kimi markalarda kronik sorun halinde seyrediyor, kimilerinde ise beklenmedik ya da küçük arızalar olarak ortaya çıkıyor. Neticede insan yapımı olan bu  ürünler eninde sonunda arıza verebiliyor. Ancak servis gelmeden çözülebilecek birkaç arıza durumu olabilir. Örneğin, makineniz su almıyorsa musluğunuz kapalı olabilir ya da hortum bükülebilir. Ya da çamaşır makineniz suyu boşaltmıyor olabilir. Bu durumda boşaltma hortumunu kontrol etme gerekir. Hortum kıvrıldıysa ya da tıkandıysa bu sorun çözülebilir. Ya da su tahliye hortumunun ucu alçakta ise su dolar dolmaz hemen boşaltabilir, bu yüzden hortum yüksek bir noktaya konarak sorun çözülebilir.

Sarıgazi bölgesinde çamaşır makinesi tamir için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.