Kombi servisi ekibimiz kombilerinin müşterilerimiz için öneminin farkında.  Doğalgaz, bulunduğu yerlerde kullanımı ve rahatlığıyla ön plana çıkmış bir enerji hizmetidir. Yıllarca birçok insan doğalgaz hizmeti gelene kadar ısınma ihtiyaçlarını sobalarla, klimalarla ya da elektrikli farklı ısıtıcılarla sağlamaya çalıştılar. Bu durum günümüzde de mevcut. Doğalgazlı evlerin rahatlığı sadece ısınmayla da ilgili değil. Isınmanın yanı sıra sıcak su ihtiyacı ve ocakta yemek yapılabilmesi adına gerekli hizmeti sağlıyor. Doğalgaz hizmeti petekler aracılığıyla ısınmayı, borular aracılığıyla da ocaklara bağlantıyı sağlıyor. Tüm bunları yönetmek için ise kombi gerekiyor. Kombiler, genellikle dijital ekranın olduğu ve bazı göstergelerin bulunduğu bir cihaz. Sıcak ve soğuk su girişlerinin bulunduğu boruların bağlı olduğu bu cihaz tüm sistemin kontrol edilmesini sağlıyor.

KOMBİ ARIZALARI NELERDİR?

Kombiler, aslında zor arıza yapan, sadece uzun yıllar kullanımdan sonra her cihaz gibi sorun yaratmaya başlayan cihazlardır. En bilinen arızaları genel olarak su ısısını sağlayan bar basıncının düşmesidir. Bu durum uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkmaktadır. Çok basit bir yöntemle bunu çözebilirsiniz. Kombilerin altında mavi bir valf mevcuttur. O valfi açarak içindeki havayı aldırıp sonra ekranda bar basıncını tekrar yükseldiğini görebilirsiniz. Ancak bu tip küçük arızalar dışında oluşan her sorun için mutlaka servis çağırmakta fayda var. Çünkü olası bir doğalgaz kaçağında hayati bir sorun yaşanabilir. Böyle bir durum yaşanmasını da kimse istemez.

YETKİLİ KOMBİ SERVİSİNİN ÇÖZMESİ GEREKEN ARIZALAR

Kombi yanarken, ocağınızı yakmak istediğinizde 1-2 saniye bekleyip sonra patlar gibi yanıyorsa, gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir. Ayrıca yıllık periyodik bakımları için bir servisten mutlaka yardım istemenizde fayda vardır. Sıcak su açıldığında peteklerin de ani bir şekilde ısınması da ayrı bir problemdir. Bu durum kombinin, su sıcaklığının yükselmesiyle ortam sıcaklığının normal kalmasını ayarlayamamasıyla olur. Bu durumda yetkili servisten yardım istenmelidir. Radyatörlerin altı soğuk üstü sıcak ise filtrelerde sorun var demektir ve temizlenmesi gerekir. Bu iş için de yetkili servis yardımı şarttır.  Kombi su akıtıyor ya da kaçırıyorsa da borularda bir sorun olabilir. Bar basıncını ayarladığınız halde bunu yapıyorsa mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Kombi servisi için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sultanbeyli Kombi Tamiri
 

Çekmeköy Kombi Tamiri
 

Samandıra kombi tamiri