Samandıra Buzdolabı Tamiri

Samandıra Buzdolabı Tamiri

SAMANDIRA BUZDOLABI TAMİRİ

Samandıra buzdolabı tamiri ekibi buzdolabı makinelerinin müşterilerimiz için öneminin farkında. Buzdolabı, yiyeceklerin soğuyarak korunmasını sağlayan dayanıklı tüketim malları grubuna dahil olan bir beyaz eşyadır. Buzdolapları, mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan. Birçok çeşit yiyeceğimizi içinde barındıran ve bozulmasını engelleyen buzdolabı aynı zamanda kışın yemek için yazdan hazırladığımız birçok yiyeceği de buzluğunda saklama imkanı veriyor. Buzdolabı sadece evlerde değil, ofislerde, dükkanlarda, depolarda ve daha birçok yerde kullanımı mümkün olan bir beyaz eşya çeşididir. Buzdolabı alırken kullanım anlamında ne kadar ihtiyacınızın olduğunu iyi belirlemeniz gerekir. Eğer çok yiyecek koyacaksanız ve buzlukta çok şey saklayacaksanız büyük bir buzddolabı almanız gerekir. Aksi takdirde buzdolabını çok doldurmanız halinde sağlıklı çalışmasını engellemiş olursunuz. Buzdolabı soğutmayınca beklendiği gibi soğutmaz ve yiyeceklerin bozulmasına sebep olur. Arıza yaşamamak için doğru kullanılması gerekir. Yoksa buzdolabının bozulması ve yetkili servise götürmek gerektiğinde hem içindeki yiyecekler zor durumda kalır hem de buzdolabının gelmediği günler yiyeceklerinizi saklama şansınız kalmaz.

BUZDOLABI SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Buzdolabı kapılarının doğru şekilde kapanmaması büyük bir sorundur. Çünkü kapısı düzgün kapanmayan buzdolabı doğru bir şekilde soğutma yapmamasının yanı sıra çok elektrik harcar. Kapıların üzerindeki contalar kapıların doğru şekilde kapanmasını sağlar. Bu contaların kontrol edilmesi gerekir. Contalar bükülmüşse çok basit bir şekilde sadece fön makinası kullanarak biraz ısıyla eski haline getirilebilir. Bu sayede sorun çözülmüş olur. Eğer bir su sızıntısı varsa da bu durum genelde dondurucu tarafında yaşanır. Buzdolabının dondurucu kısmını tamamen durdurarak tüm suyun akmasını sağlayın. Eğer o bölgede bir tıkanıklık varsa suyla beraber gidecektir. Sonrasında sorunsuz buzdolabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

YETKİLİ SERVİSİN ÇÖZEBİLECEĞİ BUZDOLABI SORUNLARI

Buzdolabının gövdesinin ısınma sorunları sıkça ortaya çıkan sorunlardan biridir ve bu sorun için yetkili servisin gelmesi gerekir. Gövde ısınması sorunu kondansatör fan motorunun değiştirilmesiyle çözülür. Yetkili servis, bu değişikliği yaparak arızayı çözüme kavuşturur. Buzdolaplarında yaşanan sorunlardan bir diğeri, alt tarafın soğutmaması sorunudur. Bu sorun rezistans, defroz sensörü, zamanlama sensörü ya da termal sigorta gibi parçalardan birinin çalışmaması sonucunda olur. Bu durumda fişin çekilip servisin çağırılması gerekir. Gerekli parça değişikliği yapıldıktan sonra kullanılmaya devam edilir.

Samandıra buzdolabı tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir