Samandıra Klima Tamiri

Samandıra Klima Tamiri

SAMANDIRA KLİMA TAMİRİ

Samandıra klima tamiri ekibi klimalarının müşterilerimiz için öneminin farkında. Klimalar, artık insanların ciddi şekilde ihtiyacı olan, kapalı alanlarda insanların daha rahat edebilmesi amacıyla bulunulan ortamdaki havayı rahatlatarak soğutmaya yarayan elektrikli cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı bir şekilde gelişen teknolojiler sayesinde artık klimalar çok daha sağlıklı şekilde çalışarak enerji tüketiminde de ciddi tasarruflar sağlıyor. Isıtma ve soğutma işlemlerinin yanı sıra havadaki kötü koku ve partikülleri alarak temiz bir havayı ortama veriyor. Bu yüzden klimalar artık her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak unutmamak gerekir ki klimalar ilk montaj işlemi yapıldığı zaman teknik servisten yeterli bilgi alınarak nasıl kullanılması gerektiği öğrenilmelidir. Ayrıca kullanım kılavuzları okunarak bir sorun yaşanmaması adına doğru şekilde kullanılmalıdır.

KLİMA ARIZALARI NELERDİR?

En çok görülen klima arızalarından bazılarını irdelemekte fayda var. Klimanın hava üflememesi sorunu genelde birçok klimada yaşanır. Bunun için soğutucu devrelerinin kontrolü gereklidir. Bunun için önce gelen havanın gerçekten soğutup soğutmadığına bakmak sonrasında soğukluk ayarlarını kumadadan ve göstergeden yapmak gerekir. Sistem kısa devre yapıyorsa durum ciddidir ve klima sigortasından kapatılmalıdır. Yetkili bir servis çağırılarak kısa devre yapılan ğarçaları değiştirilmeli sonrasında sigortası tekrar açılarak çalıştırılmalıdır. Fanın çalışmaması ve klimanın üflememesi de fanın yanmış olması anlamına gelir. Bu durumda yetkili servisten fan değişimi yapılması istenir. Fan değişimi yapılarak tekrar çalıştırılır.

YETKİLİ SERVİSİN GÖREVLERİ

Klima yetkili servislerinin işi oldukça zordur. Çünkü klima kurulumları ve bakımları uzun emek isteyen ve yüksek yerlerde olan klimaların olması dolayısıyla risklidir. Ayrıca sürekli evlere ve işyerlerine gidilerek insanların özeline girmekte ayrı bir risktir. Bu yüzden temiz bir iş kıyafeti ve düzgün bir üslup çok önemlidir. Ayrıca teknik yeterlilik ve sorunların çözümünde etkin rol almak önemlidir. Sorunu yerinde çözmek hem teknik ekibe ekstra yorgunluk sağlamayacak hem de klima sahibini bir süre klimasız bırakmayacaktır. Bu yüzden işini iyi yapan yetkili servisler her zaman tercih edilmektedir. Ayrıca yalan söyleyerek ve parça değişimine gerek kalmasa bile varmış gibi göstererek işlem yapılması iş etiğine sığmayan hareketlerdir. Bu hareketlerden kaçınılmalıdır.

Samandıra klima tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir