Samandıra kombi tamiri
Yazan:simsekteknik / Kombi Tamiri / / 0 Yorum

Samandıra Kombi Tamiri

SAMANDIRA KOMBİ TAMİRİ

Samandıra kombi tamiri ekibi kombilerinin müşterilerimiz için öneminin farkında.  Kombiler, sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılamak için ev ya da işyeri gibi küçük yapılar içinde konumlanan elektrikli cihazlardır. Genelde evlerin balkonlarında olan ve duvara monteli şekilde kullanılan kombiler, tüm sıcak su ve ısıtma işlemlerinin sağlandığı bir beyin görevi görmektedir. Sıcak ve soğuk su borularının bağlı olduğu kombiler, suyu ısıtarak geri gönderir ve sıcak suyu ev içine dağıtır. Tüm evin ısınması ve sıcak su sağlanmasının yanı sıra ocakların çalışması için gereken doğalgazı da sağlayan kombiler kullanım açısında ev veya işyerleri için büyük rahatlık sunmaktadır. Baca tiplerine göre iki tip kombi çeşidi mevcuttur. Bacalı kombiler bir baca bağlantısı olması ve hava alması gereken kombilerdir. Bu yüzden evlerdeki kombiler balkonlara konmaktadır. Hermetik kombi de fan yardımı ile dışardan temiz havayı çeker ve yine fan yardımı ile atık gazın tahliyesini sağlar.

KOMBİ SORUNLARI NELERDİR?

Kombiler yapı olarak sağlam cihazlar olarak kolay sorun çıkarmazlar ancak kurulumlarının da doğru yapılması gerekir. Bu hatalar genelde tesisat kaçakları, yanlış boru tercihleri ve ucuz radyatör vanaları kullanılmasından kaynaklanan arızaları beraberinde getirir. Bu yüzden kombi markalarını iyi araştırarak almak gerekir. Kullanım kılavuzlarını yanlış okuyarak yanlış işlemler yapılması sonucunda da kombinin kilitlenmesine varan arızalar meydana gelebilir. Kullanıcıların sık yaptığı hatalardan bir başkası da gaz vanasının kapalı iken kombinin çalıştırılması. Bu şekilde yapıldığında kombide arıza uyarısı verilir.

KOMBİ YETKİLİ SERVİSLERİ

Kombileri kullanıcılar çok kurcalamamak gerekir. Aksi takdirde bu durum büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden sounlarda mutlaka yetkili servislerin çağırılması gerekir. Ayrıca kombilerin periyodik bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Bu durum kombi parçalarının da uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır. Tesisat suları belirli bir zaman sonra kirlenmeye kombi dönüş filtrelerinde sorun yaratmaya başlar. Yıllık bakımları yapılmadığında bu sorunlar yaşanır. Bu yüzden özellikle kış girmeden tesisat suları boşaltılıp temizlenmelidir. Bunu yapan yetkin servisler mevcuttur. Hermetik baca sistemi olan kombiler belli zaman sonra tozlanma yapabilir. Bu durum yanma devrelerinde verimi düşürebilir. Bu yüzden tozlanma çok fazla olmadan temizlenmelidir.

Samandıra kombi tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir