Sarıgazi klima tamiri

Sarıgazi Klima Tamiri

SARIGAZİ KLİMA TAMİRİ

Sarıgazi klima tamiri ekibi klimalarının müşterilerimiz için öneminin farkında. Klimalar asıl özellikleri bulundukları ortamları soğutmak olsa da birçok insanın kışın ısınmak için kullandığı beyaz eşyalardan biridir. Kapalı alanlardaki havanın soğuması, havalandırılması ve temiz hava sirkülasyonunun sağlanması adına çalışır. Kullanım alanlarını belirlemek için klima tiplerini de iyi belirlemek gerekir. Buna göre ev veya işyerlerinin durumuna bakarak hangi tip klimanın kullanılması gerektiği belirlenir. Klima çeşitlerini sayacak olursak, tüm havalı olan klimalar, hava ve su ile çalışan klimalar, sadece su ile çalışan klimalar ve bağımsız üniteli olan klima sistemlerinden bahsedebiliriz. Ancak içlerinde en yoğun kullanılan klima tipleri evlerde kullanılan salon tipi klimaların yanı sıra, duvar tipi mono split ve multi split klimalardır.

KLİMA ARIZA ÇEŞİTLERİ

Klima arızalarını anlamak için ön panellerinde bulunan göstergelerdeki ışıkların farklı renkte yanmasına bakmak yeterlidir. Son çıkan yeni klimalarda da hata kodları çıkmaktadır. Bu hata kodlarını internette araştırarak bulabilir ve sorunun nereden geldiğini anlayabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var her firmanın kendine göre belirlediği bir hata kodu vardır. Buna göre bakmakta fayda var. Arıza gibi görünen ancak aslında arıza olmayan bir durum da kırmızı led ışığın yanarak klimanın durmasıdır. Bu durumda klima kendini dinlendirir ve defrost olarak çalışmaya başlar. Özellikle kış aylarında olan bu durum için biraz beklemeniz yeterli olacaktır.

KLİMA YETKİLİ SERVİSLERİ

Yukarıda anlattığımız durumlar dışında oluşacak her sorun için mutlaka yetkili servis çağırılmalıdır. Çünkü klimaların çıkardıkları hata kodlarına göre  yapılacak işlemleri sadece klima yetkili servisi çözebilir. Fazla para çıkmasın dediğiniz durumda başınıza daha büyük işler açılabilir, belkide yeni bir klima almak zorunda kalabilirsiniz. Yetkili servislerin en çok gerektiği durumlar genelde klima gazının bittiği zamanlardır. Bunu anlamak için de dış ünitede bulunan bakır boruların çıkış noktasında kar ya da buzlanma gibi beyazlıklar görüyorsanız, aynı zamanda klimanız soğutma işlemi gerçekleştirmiyorsa klimanızın gazı yüksek ihtimalle bitmiş demektir. Bu durumda bir yetkili servis çağırmanız gerekir hatta gelen ekibe gerekli periyodik bakımını da yaptırırsanız bir daha sorun yaşama olasılığınız oldukça düşecektir.

Sarıgazi klima tamiri için kaliteli hizmet sunan ekibimizden teknik destek almak ve hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir